?

Navicattan Logları Silmenizi Tavsiye Ederiz

Bildiğiniz gibi navicat üzerinde tutulan loglar başarılı yani online sayısı çok metin2 pvp serverler için gerçekten zaman zaman sorun oluşturabiliyor. Bununla birlikte silme işlemini de doğru düzgün gerçekleştiremeyen pvp server sahipleri yine sıkıntı yaşayabiliyor. Bu işlemlerin tek bir doğru yolu vardır ancak uygularken bazen sabırsız oluşumuz bizim hata yapmamıza sebep oluyor. Bu makaleyi yazmaktaki amacımızda aslında bakarsanız tam olarak bu. Anlatacaklarımızı lütfen dikkatli okuyunuz ve işlemleri hiyearşi sırayla gerçekleştiriniz.

  • Öncelikle navicat programımızı açıp oyun veri tabanımıza bağlanıyoruz.
  • Sonrasında log tablosuna çift tıklıyoruz.
  • Buradaki logların hepsini silmek zorunda değilsiniz. Mt2 pvp serverler için önemli kayıtlar bulunuyor olabilir. Örneğin yazılan gm kodlarının kaydı ya da oyuncularınızın haykırışları.
  • Hepsini seçip sağ tıklıyoruz.
  • Emtpy seçeneğini seçtiğimiz andan itibaren tabloları boşaltmaya başlar.

Bu işlemlerde zaten hata yapmak mümkün değil, şimdi sorabilirsiniz peki nerede hata yapıyoruz? Navicat log silme işlemi tam gerçekleşmeden kutuyu kapatırsanız boşaltma yarım kalır ve tablolalar arızalanabilir. İşlem çok çok uzun da sürebilir, kısa da sürebilir. Bu tamamen tutulan log miktarına bağlıdır. Mesela ben 1.5 aylık logu silmeye kalkıştığımda 1 saat beklemede kaldı. Donduğunu düşünerek kapattım. Kapattığımda oyunu açarken problem yaşadım. Halbuki silme işlemi tam gerçekleşmemiş.

Bir diğer sorun ise oyun açıkken log silmeniz. Oyununuzda online sayınız çok ise ve oyun açıkken log silmeye kalkışırken bir yandan silip biryandan yüzlerce log kaydolması yine tablolara zarar verecektir. Peki zarar görmüş tabloyu nasıl düzeltiriz. Tüm tabloları silip sıfırlarını ya da önceki yedeklerden kalan yedeklerini attığınız zaman düzelecektir.

Yazan: metin2pvp      Okunma: 22550      Tarih: 21.02.2016      Etiketler: pvp , navicat , log , silme ,


Metin2pvp.gen.tr yeni bir yılın gelmesiyle beraber açılmıştır. Oyun sektöründe Metin2 pvp tanıtım sitesinin asıl hedefi kullanıcıya hitap etmektir kolay ara yüz tasarımı ile web sitemize üye olarak farklı pvp server seçenekleri ile reklamlarınızı daha rahat ve kolay şekilde yapabilirsiniz. Metin 2 , Knight ve Blog hizmeti veren sitemizin kullanıcı kitlesine hitap ederek asıl hedefi ücretsiz reklam vermektir.
Pvp Server | Metin2 pvp serverler | Pvp serverler |
Copyright 2016 www.metin2pvp.gen.tr