?

Metin2 de Npc item Nasıl Eklenir

                  Yeni bir oyun açtığınızı varsayarak metin2 pvp serverınıza itemi nasıl eklerim diye düşünüyorsanız eğer bence düşünmenize gerek kalmayacak sizler için hazırlamış olduğum makaleyi okuyarak sağlıklı bir şekilde oyun içerisindeki tüm npclere itemleri dilediğiniz zaman ekleyebilir veya silebilirsiniz.

Bu anlamda kurmuş olduğunuz veya kurulumu yapılarak size teslim edilen oyun içerisinde npcleri düzenlemeniz oldukça basit market, demirci, zırh satıcısı, silah satıcı gibi npclerin düzenlemesini ‘’ Navicat ‘’ programı ile yapabilirsiniz. İlk önce navicat programını Google üzerinden sağlıklı bir şekilde indirmeniz gerekir ardından gerekli kurulumu bilgisayarınıza yaparak bağlantı kurmanız için verilen ip adresi root bilgileri üzerinden serverınıza bağlantı sağlamalısınız.

Navicat ile bağlantı kurulduğu zaman shop_item giriş yaparak aşağıdaki kodlara ulaşmalısınız. Shop_vnum 1 item_vnum 110 count 1 örnek bir sunumdur. Hemen ardından player tablosundan shop iteme giriş yaparak shop_vnum oyun içerisindeki npc kodu bir örnek verecek olursak eğer silah satıcısına ekleyeceğimiz itemin shop_vnum koduna bakarak eklemeyi yapabiliriz. İtem_vnum ise item kodu örneğin bir silah eklediniz /i 765 yazarak 1 yazarsanız 1 adet koyarsanız. Count ise npc içerisindeki itemin kaç adet olacağıdır adet yazarken dikkatli olmanızda fayda var. O yüzden yazımızı okurken lütfen adım adım izleyerek yapınız.

Tüm npclere eklemeler yapıldıktan sonra pvp serverler üzerindeki oyun sunucunuza putty üzerinden bağlantı sağlayarak reboot komutunu uygulayınız. Sunucunuz kapanıp yeniden açılır oyun npclerine eklemiş olduğunuz tüm eşyaların npcler üzerinden gözükmesini sağlar.

Yazan: metin2pvp      Okunma: 20906      Tarih: 11.04.2016      Etiketler: npc , item , ekleme ,


Metin2pvp.gen.tr yeni bir yılın gelmesiyle beraber açılmıştır. Oyun sektöründe Metin2 pvp tanıtım sitesinin asıl hedefi kullanıcıya hitap etmektir kolay ara yüz tasarımı ile web sitemize üye olarak farklı pvp server seçenekleri ile reklamlarınızı daha rahat ve kolay şekilde yapabilirsiniz. Metin 2 , Knight ve Blog hizmeti veren sitemizin kullanıcı kitlesine hitap ederek asıl hedefi ücretsiz reklam vermektir.
Pvp Server | Metin2 pvp serverler | Pvp serverler |
Copyright 2016 www.metin2pvp.gen.tr